Co a jak se připravit na malířské práce?

Malování pokojů patří mezi relativně náročné činnosti, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát. Pokud si chcete ušetřit spoustu práce a zbytečného času, je správné se předem na tuto činnost připravit.

Nejde o to, kdo ji bude dělat. Jestli se chystáte na vymalování pokojů svépomocí nebo už očekáváte v brzké době příchod malíře.

Příprava a celý proces je velmi důležitý.


Ilustrační fotografie. Pexels

Co potřebujete připravit na malířské práce?

Z prvního odstavce víte, že se malířské práce neobejdou bez příprav. Ty začínají ještě před prací. Musíte totiž řádně připravit danou místnost, ve které se bude malovat.

Jestliže vám to situace umožňuje, snažte se nábytek v místnosti přemístit do středu. Následně vezměte fólii, pomocí které nábytek přikryjete. Je to z toho důvodu, aby se na něj neprášilo.

Fólie by měla být dostatečně velká na to, aby překryla celý nábytek.

Překrýt se musí i podlaha

Pro překrytí podlahy skvěle poslouží kartony, které po dokončení práce pouze vezmete a vyhodíte. Ulehčíte si tím spoustu zbytečného času, který byste investovali do dlouhodobého uklízení.

Tím však zakrývací práce nekončí. Zbývají ještě okna a zásuvky. Do zásuvek by se neměly dostat nečistoty. Riziko snížíte například jemnou páskou, která je velmi podobná izolepě. Jen s tím rozdílem, že se dá snadno strhnout. Fólii, kterou jste použili na nábytek, využijte i na okna.

Opět budete potřebovat lepicí pásku pro přilepení fólie k oknům.

Věcí potřebujete daleko více

Myslíte si, že je to všechno? NE! Co potřebujete připravit na malířské práce v následujících bodech? Neobejdete se bez malířské špachtle a štětky.

Špachtle bude sloužit pro oškrábání staré malby, jinak by nová barva příliš nedržela. Malířskou štětku a štětec si prozatím schovejte, ovšem v dané místnosti. Připravit byste si měli i kbelík s vodou.

Voda slouží pro natření zdí, aby následně oškrabávání bylo snazší.

Penetrace a oprava prasklinek a dírek

K penetraci vám postačí opět malířská štětka, kterou už dávno máte přichystanou z předchozího bodu. Dále penetraci a prázdný kbelík. K opravě prasklinek se vám bude hodit sádra, tmel a špachtle.

Malířské práce mohou začít

K všem výše uvedeným věcem můžete vzít ještě malířský žebřík. Poté už se můžete vrhnout na malířskou činnost.

Chcete dopřát nový život i oknům a dveřím? K této činnosti využijte odmašťovač a brusný papír. Pomocí těchto věcí se zbavíte nečistoty, která se na okna a dveře usadila.

Pak už vám zbývá jen vhodná barva na okna a dveře. Postup je velice jednoduchý a snazší než při malování pokoje. U malování pokoje je rovněž zapotřebí vámi vybraná barva. Jestliže máte doma děti, bude se vám skvěle malovat s umyvatelnými barvami, což je jeden z typů vhodných barev.

Zapomenout byste neměli na protiplísňovou penetraci, o kterou se vám postará nátěr mykostop.

Používáte protiplísňový nátěr při malování nebo si o něj říkáte u odborníků?


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz