Co si připravit na novou koupelnu?

Pokud vás čeká letos rekonstrukce koupelny, neobejde se to bez vás. I přes to, že jste si objednali služby profesionálů. Vy musíte být přítomni, a to z několika důvodů.

Ano, služby by měli provést řemeslníci a také, že provedou. Musíte však myslet na to, že v bytě nebo rodinném domě budete bydlet stále vy, a tak je potřeba se na vše důkladně připravit.

Řemeslníci při první schůzce nemají představu o tom, co od rekonstrukce očekáváte, takže je se vším musíte seznámit. Konec konců není od věci přiučit se pár základním faktům, které vám ukážou, co musíte připravit na novou koupelnu?

Záleží na rozsahu rekonstrukce

Samozřejmě bude záležet na tom, jak velký bude rozsah samotné rekonstrukce. Jestliže jde o panelový dům, který je poměrně starý a disponuje ještě umakartovým jádrem, budou zde potřeba i bourací práce.

Ty se provádí i v některých případech, kdy je byt nebo dům vybaven zděným jádrem.

Začít se musí od počátku

V první řadě se musí provést vybourání obkladů a dlažeb. Pochopitelně je nutné vybrat nové vybavení, které se následně bude instalovat. To má ovšem svůj čas. Nejprve se musíte zbavit toho, co se v koupelně nachází. Od vany, přes umyvadlo až po koupelnové skříňky.

Ještě, než začnete s instalací nové koupelny, musíte se rozhodnou, zda bude vaše koupelna velikostně stejná, jako byla v minulosti. Když už se rozhodnete pro bourání, ať už zděného nebo umakartového jádra, máte jedinečnou možnost změnit velikost koupelny.

Tím to však zdaleka nekončí. Na řadu přicházejí malé opravy, mezi které patří podlaha, strop a příčky. Vše by mělo zářit novotou a být skvěle připraveno pro novou koupelnu.

Voda a elektroinstalace

Pokud už provádíte zmiňovanou rekonstrukci, nezapomínejte na fakt, že se u vás doma bude provádět v koupelně nová elektroinstalace. Ta je nejčastěji umístěna pod samotnou omítkou.

Velmi podobný proces je i v případě vody, zvlášť tehdy, pouštíte-li se zároveň i do rekonstrukce kuchyně.

Pokračujeme s dalšími body

Jakmile se dosáhne opravených holých místností, může se s prací pokračovat. Na řadu přichází zdění nového jádra, na které se následně umístí nové obklady.

Podobně je to i v případě podlahy, na kterou bude nutné vložit novou dlažbu. Po dokončení základních věcí se může přejít na instalaci vany, umyvadla a koupelnového nábytku.

Jak probíhala rekonstrukce koupelny u vás a byli jste s prací spokojeni?


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz