📰 Jak se nenachytat při výběru řemeslníka

Protože jsou jarní a letní měsíce skvělým obdobím pro různé opravy rodinného domu a bytu, je nejvyšší čas se poohlížet po řemeslnících. Jestliže je na vašem rodinném domě něco špatně, ať už je to jakákoliv konstrukce či střecha, musíte s tím začít něco dělat. V případě, že byste to nechali zajít příliš daleko, v budoucnu byste pořádně narazili.

Následná investice do oprav by vás vyšla minimálně na dvojnásobek, a to se držíme ještě při zemi. Kromě toho riskujete zdraví všech členů rodiny.

Špatně fungující střecha může být hrozbou pro všechny.

Ilustrační foto. Design Freepik

Především se nesmíte nechat nachytat řemeslníkem

Někteří řemeslníci vsází na to, že jste osoba, která se v daném oboru nevyzná. Tím pádém se vás snaží okrást všude, kde to jen trochu situace umožňuje. Poradíme vám pár tipů, jak se nenachyt při výběru řemeslníka a získat tak všechny služby, které jste si objednali.

Možná si neuvědomujete, kde všude může nastat problém, jestliže sáhnete vedle. Řemeslník vám jednak může naúčtovat větší částku za práci a jednak mu nedělá problém využít nekvalitní materiál.

Nezkušeným řemeslníkům jde pouze o jedno, a tím je jejich vlastní zisk.

Jak postupovat s výběrem řemeslníka?

Určitě víte, že každá společnost se dnes nachází na internetu nebo Facebooku. Dalo by se říct, že ten, kdo tam není, jako by vůbec neexistoval. Alespoň v oblasti stavebních firem a dělníků.

Jednou z možností jsou různé internetové stránky, které shromažďují o těchto firmách a živnostnících veškeré informace. Hlavní výhodou je hodnocení, jenž může provádět každý, kdo měl možnost se s danou společnosti nebo osobou setkat.

Vybírejte tedy řemeslníka v blízkosti svého bydliště, nejlépe s vyplněnými informacemi a pozitivním hodnocením.

Předem stanovené podmínky? Samozřejmost!

Předem stanovené podmínky by měli být samozřejmostí. Úplně nejlépe ale uděláte, pokud se na řemeslníka poptáte ve svém bízkém okolí. U své rodiny nebo přátel, kterým můžete plně důvěřovat. Poté si s řemeslníkem dejte schůzku a stanovte si veškeré důležité body.

Požádejte rovněž i o cenovou kalkulaci, ať máte v ruce orientační ceník všech vyžadovaných prácí. Tímto vám chceme sdělit, abyste uzavřeli smlouvu o díle.

Na závěr pouze malé doplnění. Nikdy nevybírejte řemeslníka z ulice nebo hospody. Většina lidi, kteří využili této možnosti později litovali.


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz