📰 Jak vymalovat pokoj v bytě nebo rodinném domě

Čeká vás první malování svépomocí, a ještě si stále nejste jistí, jak tuto činnost provést co nejlépe? Nemusíte mít strach, pomocí naších tipů si s tím hravě poradí téměř každý.

Návod je určený převážně lidem, kteří nechtějí zbytečně utrácet finanční prostředky za profesionální malíře. Počítejte ovšem s tím, že vás to bude stát spoustu času a nervů.

Výsledek ovšem rozhodně bude stát za to.

Ilustrační foto. Design Freepik

V první fázi je důležitý nákup

Jako první je potřeba si pořidit veškeré vybavení, které budete k malování potřebovat. V oblasti barev vám bohužel nemůžeme radit, protože jak jistě víte, každému se líbí jiný styl odstínů. Stačí pouze zajít do obchodu s barvami a vybrat si dle svého přání.

Co se týče vybavení, tam už základní znalosti vědět musíte. Jaké hlavní věci je zapotřebí k výmalbě pokojů? Určitě si pořidťe kvalitnější štětec, mřížku, malířskou špachtli a váleček.

Tyto základní produkty vám k vymalování svépomocí budou s největší pravděpodobnosti stačit.

Nepodceňujte přípravu místnosti

Jestliže máte podél zdí nábytek, nebude se vám pohodlně malovat. Ještě před tím, než se vrhnete do samotné činnosti, je potřeba připravit místnost. Všechen nábytek byste měli odsunout do středu místnosti a pomocí folie jej přikrýt.

Pozor, nepostačí vám jedná vrstva, protože by se i přes ní mohla snadno dostat barva na lak nábytku. Pro jistotu nábytek přikrýjte pomocí několika vrstev. Jedině tak omezíte kontaktu barvy s nábytkem. Všechny zásuvky v místnosti zalepte izolepou.

Tato činnost se provádí zejména z toho důvodu, aby se do nich nedostala barva a nečistota.

Práce v kostce

Před malováním budete muset zeď možná oškrábat. To se provádí tehdy, kdy se na zdi nachází spoustu starých vrstev. Jak zjistit, jestli je nutné provádět škrábání?

Vezměte si do rukou štětec nebo váleček, který poté namočíte a párkrát projedete po stěně. V případě, že se stará barva lepí na některý ze dvou produktů, škrábání se nevyhnete.

Malujeme a dokončujeme

Jakmile bude vaše činnost hotová, pouštíte se do malování. To se provádí jemnými tahy od vrchu směrem dolu. V žádném případě po zdi neprovádějte tahy dle své libosti.

Na různá malá místa, mezi které patří rohy nebo okolí zásuvek používejte štětec. Na velké plochy je vhodnější váleček.


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz