📰 Jaké činnosti mohou provádět zedníci

Mnoho lidí si dnes ani v nejmenším nedokáže představit činnost zedníka. Vidí v něm pouze obyčejného řemeslníka, který většinou svou práci odvádí špatně. Na druhou stranu je potřeba se na toto řemeslo dívat podobně, jako na každé jiné.

V každém oboru se nacházejí kvalitní a nekvalitní pracovníci. Pokud máte špatnou zkušenost se zedníkem, pak váš výběr nebyl zrovna nejlepší. Hodně záleží na tom, kde danou osobu hledáte.

Jestliže běháte po hospodách, což někteří obyvatelé dělají, nesmíte se následně divit, že se po čtvrtém dni už neukáže.

Ilustrační foto. Design Freepik

Co si pod pojmem zedník představit za profesi?

Profese zedníka spočívá v budování, bourání a oprav některých věci na všech stavbách. Provádět může v podstatě cokoli, co se týče bourání.

Budete-li chtít jakoukoliv místnost probourat, pak vaše cesta povede za zmíňovanou profesí. To stejné platí při stavbě zdí. Nejčastěji ho lidé využívají při různých opravách nebo rekonstrukcích panelových a rodinných domů. Kde jeho činnost spočívá v odstranění umakartonového jádra a postavením zděného.

Dále se zedníci setkávají s konstrukcemi a celkovými příčkami.

Náplň práce aneb další dovednosti zedníka

Kvalitní zedníci si snadno poradí s přípravou několika materiálů. Ať už se jedna například o maltu nebo beton. Problém jim nedělá ani zmenšování cihel, což se provádí převážně tehdy, kdy je potřeba dokončit zeď a klasické rozměry se zkrátka nevlezou.

Z předchozího odstavce víte, že se zabývá také stavbou zdí a příček. Znalosti musí mít i v oboru dlažeb a obkladů. Své dovednosti uplatní i v oblasti oprav a údržb.

Pracovní podmínky

Zedníci to nemají vždy snadné. Občas se musí vypořádat s velmi nízkou teplotou při určitých činnostech, a to dokonce několik dnů po sobě. Jestliže se ale věnuji rekonstrukcím bytů a domů, bude jejich strávený čas ve většině případu v teplých místnostech.

Ostatní podmínky už ale tak radostné nejsou. Musejí zvládat prašnost a hlučnost.

Dovednosti zedníka

Každý zedník by měl být fyzický zdatný. Natolik zkušený, aby mohl pracovat bez dohledu zkušeného řemeslníka. Dostatečně komunikativní a společenský pro týmovou práci. Kdy je potřeba se domlouvat s ostatními zedníky.

Práce není vhodná pro lidi se zdravotným omezením.


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz