Jaké revize existují a proč je potřebujeme?

Čas od času je potřeba v domě provést revizi některých zařízení, které jsou pro každodenní živobytí v bytě nebo rodinném domě důležité. Pokud nevíte, s jakými revizemi se můžete v domácnosti nebo panelovém domě setkat, pak vás s nimi velice rádi seznámíme. Ještě před tím, než začneme, zkuste si tipnout, jaké revize máte a do jakých kategorií je dělíme?


Zdroj: Pexels

Kategorie základních revizí, která jsou s námi

Jestliže jste se snažili přijít svépomocí na skupiny jednotlivých revizí, můžeme vám jedině říci, že se snaha bezesporu cení. Pojďme si ovšem ukázat konkrétní skupiny. Mezi ty nejznámější v domácnostech patří elektrická a plynová. Bez nich bychom se v žádném případě neobešli. Dále se můžete potkat s tlakovou nebo zdvihací. Tyto dvě skupiny se rovněž mohou objevovat v bydlení, avšak u samotných panelových domů.

Pojďme si rozebrat podkategorie

Tím to nekončí, každá kategorie má tzv. podkategorii. Začneme-li u elektrických revizí, tady to bude hodně záležet na tom, o jaký přístroj se jedná a jak je využíván. Zejména se revize soustředí na to, v jakém prostředí se nachází. Jaká máme elektrická zařízení? Instalace, spotřebiče, nářadí, stroje nebo hromosvody. V neposlední řadě požární a bezpečnostní signalizace.

Plynová revize

U plynových revizí je kontrola stanovena v podobě jakési lhůty. Většinou to bývá jednou ročně, není-li upraveno jinak. Podobně jako u elektrických zařízení sem patří spotřebiče, ovšem ty, které jsou na pochopitelně na plyn. Dále kotle a kompresní stanice. Samozřejmě v podkategorii plynových revizí naleznete další důležitá zařízení.

K čemu využíváme plyn a elektro?

Jak bylo uvedeno v pár odstavcích zpět, bez plynu a elektřiny bychom se dnes v domácnosti neobešli. Pomocí plynu nebo elektriky dnes můžeme provádět mnoho věcí. Od vaření, přes zapnutí elektrických spotřebičů až rozsvěcování a zhasínání. Ať už vaše domácnost funguje z větší části na plyn nebo elektriku, ani bez jedné složky si nedokážeme představit život.

Znáte všechny revizní kategorie a podkategorie?

Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!

Váš TrhPoptávek