Jakou práci dělá instalatér?

Stavební obory jsou rozšířené nejenom u nás, ale po celém světě. Není se čemu divit, jakmile máte v domácnosti problém, nezbývá vám nic jiného než se obrátit na odborného řemeslníka. Nezáleží přitom na tom, zda bydlíte v bytě nebo rodinném domě. Jedním ze stavebních oborů je například instalatér, který je v dnešní době relativně na vysoké úrovni. Nevíte, o jaké povolání se jedná? Pojďte se s námi na to podívat.


Zdroj: Pexels

Povolání instalatéra je zajímavé, co dělá?

Pokud jste po přečtení prvního odstavce v rozpacích z toho, že nevíte, jakou činnost vykonává instalatér, nevadí. Instalatér, jak již bylo zmíněno, je oborem patřícím do stavebního řemesla. Na starosti má vnitřní i vnější instalaci. Ta se provádí v domech a bytech. Jedná se o instalaci vodovodní, plynovodní i topnou. V neposlední řadě se do tohoto oboru započítává mimo jiné také kanalizační instalace.

Opravy a údržby jsou základem

Kromě všeho se instalatéři starají o celkové opravy a údržby těchto instalací. Ať už se jedná o vodovodní nebo plynovodní, vždy se ve finále obracíte na stejné řemeslo.

V jakých prostředích instalatéři pracují?

Prostředí jste se mohli dočíst v odstavcích výše. Pro shrnutí se jedná jak o venkovní, tak vnitřní prostředí. Instalatéři tedy musí být připraveni na to, že jejich další úkony mohou být prováděny venku. Zajímá vás, s jakým materiálem přichází v této oblasti do styku?

Jaký materiál využívají instalatéři?

Instalatéři se v rámci své práce setkávají s několika materiály. Mezi ty nejčastěji využívané patří ocelové nebo měděné trubky. Dále pak trubky z umělých hmot. Nechybí pochopitelně ani spojovací materiály (kolena, oblouky nebo odbočky). Samozřejmě se do spojovacích materiálů počítají i jiné druhy. Seznam je obrovský, takže jsme zde uvedli pouze základní materiály, které jsou při instalatérské činnosti běžné. Na závěr se můžete setkat s vybavením pro koupelny nebo záchody. Koupelnový a záchodový sektor je veliký a nelze tak uvést všechny materiály.

Věděli jste, čím se zabývá instalatér a potřebovali jste ho už někdy v minulosti?