Je třeba se bát dřevostavby?

Někteří zájemci při stavbě rodinného domu volí zdivý systém, protože příliš nedůvěřují dřevostavbám. Mají pocit, že by do nich během 10 až 15 let museli investovat nemalé finanční prostředky. Pojďme se podívat na mýty, které se o dřevostavbách vedou. Uvidíte, že se nemáte čeho bát, dnešní technologie je na samotném vrcholu a dřevostavby jsou dnes běžně využívány.


Zdroj: Pexels

Dřevostavba aneb mýty na druhou

Pokud se podíváme na výhody dřevostaveb, pak bychom převážně hovořili o cenách. Dřevostavby jsou levné a svým způsobem zcela bez konkurence. Jestliže byste se rozhodli pro jiný stavební materiál a systém, museli byste si připlatit relativně vysoké částky. Kromě toho se dřevostavby zařazují do ekonomických staveb, takže v oblasti nákladů na rodinný dům si nebudete mít na co stěžovat.

V prvním odstavci jsme si naznačili prvotní investice. U nich se nemáte čeho obávat. Jestliže se o dřevostavbu budete řádně starat, její životnost se následně dá snadno srovnávat se zděnou stavbou. Samozřejmě vás bude samotná držba stát nejenom čas, ale i finanční prostředky. Nepůjde však o velké sumy, které byste v případě ignorování museli poté investovat.

Dřevostavby rády hoří

Další mýtus se skrývá v požárech. Každý si myslí, že v momentě, kdy jde o dřevostavbu, je to v tomhle směru obrovské riziko. Opak je ovšem pravdou. Technologie se neustále vyvíjejí a tím i stavební techniky. Dřevostavby jsou dělány tak, aby odolaly požárům, takže není důvod k panice.

Dřevostavby jsou vhodnou variantou pro každého, jsou levnější a z ekonomické stránky nad rámec vyhovující. Menší nevýhodou je údržba, té se budete při výběru dřevostaveb věnovat daleko více než u zděných rodinných domů. Dřevo je náchylnější na venkovní změny, mezi které patří vlhkost, plíseň apod. Při řádné péči však není opět důvod k panice. Dřevostavba je sice vhodná pro každého, ale jestliže na ní budete dojíždět pouze jednou ročně, pak je lepší sáhnout po zděném rodinném domě.

Jaký názor máte na dřevostavbu vy a postavili byste si ji, kdybyste se rozhodli pro rodinný dům?

Zajímavé? Klikněte na obrázek, ZDARMA se registrujte a zakázka může být Vaše.

Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!