Nedostatek řemeslníků ve stavebnictví, přebytek poptávky nad schopností najít kvalitního řemeslníka

Řemeslné práce v poslední době neustále rostou na své váze, zvlášť v momentě, kdy se jedná o kvalitního řemeslníka, který si umí poradit i se složitější činností. Je to zapříčiněno převážně tím, že se každý hrne do práce, kde nebude muset pracovat rukami. Pokud si tedy zadáváte poptávku na stavebním portálu, buďte velice opatrní, kdo se vám nabízí. Tím, že je nedostatek pracovníku se snižuje šance najít kvalitního řemeslníka. Jestliže budete mít ale trpělivost, určitě se vám to podaří.


Zdroj: Pexels

Na trhu stavebních řemeslníků chybí pracovníci

Jak již bylo uvedeno v prvním odstavci, není žádnou novinkou, že na trhu stavebních profesí stále chybí velké procento pracovníků. Dnešní mládež nemá dostatečně vysokou motivaci na to, učit se novým věcem, a to i přes to, že je v tomto oboru relativně vysoká šance vydělat si slušné finanční prostředky. Pokud se navíc kvalitní řemeslník bude zaměřovat pouze na stavební portály, jeho šance se zvyšují.

Poptávkové portály praskají ve švech

Poptávkové portály jsou na trhu od toho, aby si poptávající mohli sami vybrat mezi kvalitními řemeslníky. Jednoduše zadají poptávku do systému a ta se následně zobrazí všem firmám. Jestliže budou mít o konkrétní poptávku zájem, položí poptávajícímu svou nabídku. Ti se na základě referencí a zkušeností rozhodnou pro jednoho z nabízejících. Bohužel nedostatek pracovníku ve stavebním řemesle mluví jasně, nekvalitní řemeslníci nechybí čistě jen firmám, ale také i zde. Na samostatnou dráhu se ovšem za poslední dobu pouští stále více stavebních řemeslníků než kdy dříve. Situace se však nemění, jak bylo uvedeno výše, řemeslníci chybí i tak.

Hodinové sazby se zvyšují, důvodem je nedostatek pracovníků

Poptávající musí počítat s vyššími cenami, za které může nedostatek stavebních řemeslníků. Zvlášť těch, kteří se mohou považovat za profesionály. Jestliže už zadáváte poptávku na portál, přesvědčte se, že nabízená firma má dostatek zkušeností a referencí. Ty naleznete přímo na stránkách.

Jaký máte na celou situaci názor vy? Myslíte si, že je v České republice nedostatek stavebních řemeslníků?

Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!