📰 Někteří řemeslníci se Vás snaží okrást

Ačkoliv si mnozí domácí kutilové poradí téměř se vším, jsou práce, na které je třeba si pozvat řemeslníka. To však může být někdy problém, neboť najít poctivého řemeslníka je v dnešní době velkou výhrou.

Každý si představuje, že správný a poctivý řemeslník by především měl perfektně zvládat své řemeslo, ale také dodržovat smluvené termíny a vždy odvést kvalitní práci. Bohužel jsou i opačné případy, kdy jde řemeslníkovi hlavně o jeho profit z dané zakázky.

Někteří nepoctivci se snaží ušetřit na materiálu a na ceně vás co možná nejvíce „natáhnout“.


Ilustrační foto. Design Freepik

Jak hledat poctivého řemeslníka?

Nejlepší jsou vždy osobní zkušenosti. Pokud jste jednou s řemeslníkem spokojeni, pozvete si ho i příště. Nemáte-li vlastní zkušenost, dejte na doporučení přátel nebo známých.

Přitom je ale důležité ptát se jen na zkušenosti tzv. z první ruky. Pokud vám někdo doporučí svého kamaráda z hospody, který je údajně šikovný například na zdění, nemusí to ještě znamenat, že je dobrým řemeslníkem.

Další možnosti hledání

Můžete se zeptat třeba ve stavebninách poblíž vašeho bydliště, kde obvykle znají několik prověřených jmen, nebo vás upozorní na nepoctivce. Ideální je to v malých městech a vesnicích, kde se zpravidla všichni navzájem znají.

Další variantou je materiál, jehož výrobci mají často na svém webu uvedeny i „své“ řemeslníky. Je to v jejich vlastním zájmu, jelikož u těchto řemeslníků mají jistotu, že s daným materiálem umějí správně zacházet a neudělají výrobci negativní reklamu.

Na internet příliš nespoléhejte

Hledáním řemeslníka na internetu si totiž zbytečně omezíte výběr. Kvalitní práce se prodává sama a poctivý řemeslník nemá potřebu si zakládat vlastní internetovou stránku.

O zakázky nemá nouzi a na tvorbu vlastního webu nemá ani čas. Hledání na internetu má ale efekt v tom, že zde můžete najít firmy či řemeslníky na jednotlivé práce a také recenze jejich zákazníků.

Jak můžete poznat, že vás řemeslník nehodlá ošidit?

Pokud budete s řemeslníkem jednat, všimněte si, zda neslibuje, že všechno zvládne sám. Nikdo totiž není všeuměl. Dalším znamením poctivosti je dodržování termínů, rozpočtu, ale také plnění vašich představ a požadavků.

Při nákupu materiálu vám vysvětlí přednosti a zápory některých materiálů, informuje vás o jejich cenách a sám se snaží hledat optimální poměr mezi cenou a kvalitou.


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz