Nová kuchyňská linka?

Bydlíte v rodinném domě nebo bytě, kde se nachází stará kuchyňská linka a je nejvyšší čas jít do rekonstrukce?

Pokud tomu tak je, budete se muset seznámit se základními pojmy, které vás od začátku do konce provedou instalací kuchyňské linky.


Ilustrační foto. Pexels

Voda, odpady a plyn – jednoduchý postup

Samozřejmě to není jenom o tom, provést demontáž staré kuchyně a následně montáž nové. Budete se muset důkladněji zaměřit na instalaci, která nebude s největší pravděpodobností podle nových požadavků.

To znamená, že původní instalace bezesporu nebude vyhovovat nové kuchyňské lince, včetně všech spotřebičů. Už jenom z toho důvodu, kdybyste chtěli přejít na indukční desku. Nezapomeňte na to, že původní instalace je v bytě nebo rodinném domě i několik let.

Na pomoc si musíte přivolat odborníka, který provede zasekání přívodu do zdi, co se týče odpadu.

Vraťme se k indukční desce aneb elektřina je základ

Dalším bodem je elektřina. V tomto případě platí stejné pravidlo, jako u odpadu. Původní elektrické rozvody nebudou vyhovovat dnešním parametrům.

To se týká převážně indukční desky, o které jsme se zmínili v předchozím odstavci. Původní elektrické rozvody nejsou na moderní technologii přizpůsobeny, takže i zde se neobejdete bez patřičných úprav.

Pokládání nové kuchyňské linky je náročné

Tento proces je náročný a rozhodně byste ho neměli provádět svépomocí. Pokud však chcete mít alespoň základní přehled o tom, jak se tato činnost provádí, následujte nás.

Kuchyňská linka, jak jistě víte, je relativně váhově těžká, a tak je potřeba provést bezproblémové umístění, které se provádí ve většině případů přímo na podklad. V žádném případě by se kuchyňská linka neměla pokládat na podlahu, což znamená například samotné PVC nebo vinyl.

V budoucnu by mohlo dojít k nemalým problémům.

Kuchyňská linka u okna je problémem

Mnohdy obyvatelé vyžadují kuchyňskou linku umístit pod okno. Způsob umístění kuchyňské linky pod okno je obrovským problémem, který však zná řešení.

Budete se muset ovšem v konečném důsledku smířit s pracovní deskou, jejichž rozměr nebude klasický. Musíte myslet na to, že je tady překážka v podobě parapetu, která by mohla vadit při instalaci kuchyňské linky.

Myslete na stěny!

Provádí se u vás již instalace kuchyňské linky? Věděli jste, že při této činnosti hrají svou roli také stěny? To především z důvodu tzv. ukotvení.

Pokud se u vás předělává voda i elektřina, musí se následně konstrukce linky těmto změnám přizpůsobit. Tady je na místě vybrat vhodný materiál, se kterým vám může pomoct kvalitní řemeslník.

Vymalování je dokončující prací

Jakmile je vše na svém místě, může se stát, že vám nebude sedět barva, která bude nad kuchyňskou linkou. Pokud plánujete provést větší změny, můžete se mimo jiné vrhnout i do malování.

Prováděli jste někdy rekonstrukci kuchyně? Jak se postupovalo u vás?


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz