📰 Při rekonstrukci nezapomeňte na elektřikáře

V případě, že vás tento rok čeká rekonstrukce bytu nebo rodinného domu, měli byste se důkladně připravit. Pokud sedíte s pocitem, že už vše máte zařízené, pak vás možná vyvedeme z omylu.

Jako laik nemáte téměř žádnou šanci vypočítat, zda jste na něco nezapomněli. Samozřejmě se vaše snaha cení a jestliže máte domluvenou stavební firmu nebo řemeslníka, jste teprve za polovinou. Není to pouze o tom, že k vám během rekonstrukce bytového jádra přijedou řemeslníci, provedou práci a vy se poté můžete radost z nové koupelny a kuchyně.

Na vyřízení je toho mnohem více.

Ilustrační foto. Design Freepik

Na co nesmíte zapomenout během rekonstrukce?

Nezapomínejte, že provádíte relativně obrovské úpravy, proč tedy nevyužít v rámci rekonstrukce služeb také elektrikáře? Ten se konec konců při rekonstrukci velmi hodí.

Zajímáe se, proč je elektřikář důležitou osobou, když se provádí nové bytové jádro? Jde o elektroinstalaci.

S největší pravděpodobnosti budete chtít změnit počet zásuvek nebo jejich umístění.

Oslovte zkušeného odborníka

Prováděl někdo z vaší rodiny rekonstrukci, při které měli kvalitního řemeslníka? Poptejte se jich na kontakt. Elektrikář v případě volného času bude jistě rád za novou zakázku.

Kromě toho vy budete v klidu a bez stresu, že činnost neprovádí obyčejný amatér. V jiných situacích budete nucení sáhnout po internetu a hodnocení elektrikářů.

Činnost elektrikáře

Po příjezdu elektrikář zhodnotí situaci v bytě nebo domě a poté společně s vámi probereme, jak si možnou spolupráci představuje. Zda budete chtít do elektroinstalace zasahovat ve velké míře, anebo postačí klasické úpravy.

Při navádění drátů vám elektrikář poradí, jakou vám doporučuje metodu. Na výběr je totiž buď to převod pomocí lišt nebo ve zdech. Co se týče zásuvek, ty s vámi projde od A po Z.

Během chvíle sami nebudete vědět, kolik typů, tvarů a barev vlastně na českém trhu existuje. Vše si defakto navolíte podle svých představ, takže se nemusíte bát, že by se v bytě nacházeli zásuvky, o kterých byste nevěděli.


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz