Rekonstrukce panelákového jádra

Pokud se u vás v bytě nachází stále umakartové jádro, je nejvyšší čas provést jeho rekonstrukci. Rekonstrukce jádra je dlouhodobým procesem, který řemeslníkům zabere přinejmenším minimálně 5 a více dnů. Záleží na tom, jak velký bude zásah. Jestliže se vám průběh, co nevidět blíží, měli byste se seznámit s pár základními body, které je potřeba o rekonstrukci jádra vědět


Zdroj: Pexels

Umakartové jádro vyměňte za zděné

S rekonstrukcí jádra přichází i koupelna, kterou si můžete nově zařídit podle sebe. Většinou je s procesem spojená mimo jiné i kuchyně, která také svými trendy zaostává. V případě, že se rozhodnete pro rekonstrukci, měla by být provedena důkladně. O koupelně nemusí být řeč, tady je to dáno už tím, že se rozhodnete pro nové jádro. Co se týče kuchyně, tady byste neměli váhat ani vteřinu. Vše si totiž budete moct zařídit podle sebe.

Při rekonstrukci jádra je nutné myslet na důležité faktory. Proces nesmí narušit samotnou stavbu panelového bytu. Právě z tohoto důvodu je podstatné si vše nastudovat. U rekonstrukcí a prací na bytech nebo rodinných domech musíte v první řadě zvážit práci řemeslníků. Rozhodně se do tohoto procesu nepouštějte sami. Bourání umakartového jádra jistě zvládne každý, konec konců se jedná o tenký materiál, který probouráte téměř čímkoli.

Nové, zděné jádro aneb změny začínají

Jakmile je jádro zbourané, na řadu přichází přípravné a úklidové práce, aby se následně mohlo nahodit zděné jádro, které bude pevnější a odolnější. Tady už je na čase přivolat si na pomoc odborníka, který průběh práce povede. Řemeslník by měl být kvalitní, protože stavba nového jádra vyžaduje trpělivost a preciznost. Dobrým řemeslníků v tomhle odvětví je bohužel málo. Pokud na kvalitního řemeslníka narazíte, má většinou zakázky pokryty na několik měsíců dopředu. Doporučujeme vám si počkat. Uvidíte, že se to vyplatí.

Rekonstrukci jádra mnoho lidí podceňuje a na pomoc si přivolává nezkušené řemeslníky, kteří se věčně povalují v hospodě. Kromě toho je s nimi problém také v tom, že v polovině své práce se už nemusí vůbec dostavit. Vše se odvíjí od toho, kolik jste ochotní investovat finančních prostředků. Pokud se do procesu budete pouštět, nedoporučujeme vám na něm šetřit. Rekonstrukce jádra by měla být provedená s maximální precizností.

Máte už ve svém bytě udělanou rekonstrukci jádra nebo se na tento proces teprve chystáte? Sdělte nám vaše příhody a nápady, pro jakou koupelnu, popřípadě kuchyň jste se rozhodli.

Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!