📰 Škrábání stěn před malováním

Škrábání stěn před malováním je v některých případech nezbytnou součástí, jinak by vám nové vrstvy na zdech příliš dobře nedržely. Tato činnost se neprovádí pokaždé, existuje skvělá pomůcka, která vám prozradí, jestli je to ve vašem případě nutné.

Vezměte si do rukou štětec nebo váleček. Ten následně namočte a projeďte po stěnách. Jestliže se vám staré vrstvy na štětci nebo válečku přilepí, škrábání se nevyhnete. Pokud s touto prací nemáte žádné zkušenosti, poradíme vám, jak na to.

Nemusíte se ničeho bát, zvládne to opravdu každý.

Ilustrační foto. Design Freepik

Začíná to přípravou

Vše začíná přípravou, nemůžete se vrhnout do činnosti, jestliže by místnost nebyla připravená. Představte si, že necháte nábytek rozmístěn tak, jak ho máte a začnete škrábat. Všechna nečistota by se dostala na místa, která by mohla i poškodit.

V první řadě tedy musíte nábytek přesunout do středu místnosti. Dekorace a ostatní drobnosti nejlépe odneste z místnosti pryč. Je to z toho důvodu, že nábytek budete poté přikrývat fólií a čím méně na něm bude věcí, tím jednodušší to bude pro vás.

Zásuvky přelepte igelitem a lepící páskou, aby se do nich rovněž nedostala nečistota.

Příprava podlahy

Podlahu připravíte tím, že na ní rozmístíte kartony v několika vrstvách. Po škrábání se vám bude snáz podlaha uklízet. Pouze vše zabalíte a vyhodíte.

Kdybyste kartony nevyužili, strávili byste úklidem podlahy několik desítek minut navíc.

Škrábání stěn před malováním

Jdeme na škrábání stěn před malování. K tomuto procesu budete potřeboval kýbl s vodou, váleček a špachtli. V první fázi zeď pořádně namočte a nechte pár minut působit. Nevrhejte se do činnosti hned poté, co zeď namočíte.

Nezapomínejte, že zeď musí vodu svým způsobem nasát dovnitř. Pomocí špachtle pak zvládnete práci bez větší námahy. Zkuste se vyhnut škrábancům, které mohou způsobit rohy špachtle. K tomu vám pomůže právě pořádně namočená zeď.

V opačném případě byste museli na zeď tlačit a tím ji i například poškodit. Vyčkejte mezi namočením a škrábáním 5 až 10 minut.


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz