Stavební materiály

Pokud se ve stavebních oborech příliš neorientujete, ale v blízké době budete provádět stavební úpravy pomocí kvalifikované firmy, je nejvyšší čas seznámit se s materiály.

I přes to, že nebudete stavební úpravy provádět svépomocí není špatné umět alespoň základní věci. Základní znalosti vám mohou následně ušetřit mnoho času při komunikaci se stavební firmou.

Jaké materiály se ve stavebnictví používají a co to materiál vlastně je?


Ilustrační obrázek: Pexels

Co je to stavební materiál?

Stavební materiál je produkt vhodný pro stavební účely. Každý jednotlivý stavební materiál musí projít zkouškami, aby se ukázalo, zda splňuje všelijaké normy a je považován za přijatelný.

Kromě toho se rozděluje do několika skupin a vždy záleží na tom, co se chystáte stavět. Pokud se vrháte do stavby altánu, budete s největší pravděpodobností využívat jiný stavební materiál než při stavbě rodinného domu.

Jaké materiály se ve stavebnictví používají?

Jak bylo zmíněno v odstavci výše, stavební materiál je rozdělován do několika skupin. V první řadě začneme s tou, která je s námi odjakživa.

Tato skupina se nazývá přírodní a jak už je napovězeno v názvu, jde o stavební materiál, který můžete nalézt kdekoliv venku. Zařadit do ní můžeme například písek, dřevo, hlínu nebo kámen. Jde o ty nejzákladnější složky.

Přecházíme na umělý stavební materiál

Pojďme se nyní podívat na umělé stavební materiály. Ty už nemáte možnost najít volně v přírodě. Jedná se zároveň o stavební materiály, které jsou velmi často využívány.

Do této skupiny patří sklo, cement, cihly a vápno. Samozřejmě tato skupina nekončí, zařadit sem můžeme dále ještě beton, plast a ocel.

Stavebních materiálů je daleko více

Stavebních materiálů je daleko více, svým způsobem se jedná o látku, ze které můžete vytvořit jakoukoliv stavbu.

Pokud bychom se zaměřili na plastický stavební materiál, mohli bychom k němu připočíst i asfalt. Ten je využívat při silničních úpravách.

Jaký materiál znáte vy? Využíváte často některý z výše uvedených stavebních materiálů?


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!
Váš TrhPoptavek.cz