📰 Tipy pro správný výběr řemeslníka

Častý názor mnoha lidí je, že natrefit dnes na poctivého řemeslníka je téměř zázrak. Pokud se člověk nechce pouštět do stavby, rekonstrukce nebo opravy svépomocí, nezbývá mu nic jiného, než najít řemeslníka.

Každý z nás si představuje, že správný řemeslník by se neměl bát vzít za práci, dodržet domluvené termíny a odvádět poctivou a kvalitní řemeslnou práci. Jak ale takového odborníka najít a nespálit se? Budete-li se řídit osvědčenými radami, budete mít určitě štěstí.


Ilustrační foto. Design Pixabay.

1. Nejlepší jsou osobní zkušenosti

Nemáte-li s řemeslníkem v daném oboru doposud žádné vlastní zkušenosti, dejte na doporučení přátel či známých, kteří již řemeslníka znají a byli s ním spokojeni. Důležité je ovšem ptát se pouze na zkušenosti z první ruky.

Pokud má někdo třeba kamaráda, který je dobrý parťák na pivo, a který je dle něho šikovný na omítky či jinou práci, nemusí to znamenat, že je dobrý řemeslník. Správný řemeslník umí využívat nové možnosti, kterými si práci usnadní a urychlí.

Sleduje moderní trendy na trhu s pracovními pomůckami a materiály.

2. Ptejte se v oboru

Zkuste se zeptat třeba ve stavebninách poblíž vašeho bydliště, kde jistě budou znát pár prověřených jmen. Zejména v menších městech, kde se obvykle všichni znají.

Také můžete začít u materiálu, neboť výrobci jednotlivých značek mají často na webu „své“ řemeslníky. U nich mají jistotu, že se vyznají v pracovních postupech a technologických novinkách v daném oboru.

3. Hledání přes internet

Hledáním řemeslníka na internetu si můžete výběr zbytečně omezit. Kvalitní řemeslníci totiž často nemají internetové stránky proto, jelikož je prostě nepotřebují. Díky osobním doporučením nemají o zakázky nouzi a na vlastní web nemají čas.

Přesto vám však internet může napovědět, protože zde najdete spoustu firem pro každou část stavby a také hodnocení zákazníků. Náš portál je jednou z cest, jak na šikovného řemeslníka narazit.

Jak poznat, že jde o správného řemeslníka?

  • Neslibuje, že všechno zvládne sám, protože nikdo není všeuměl
  • Dodržuje termíny, rozpočet i vaše představy a požadavky
  • Řeší s vámi materiály a jejich ceny a hledá nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou.

Podělte se s námi i Vy o Vaše tipy a zkušenosti, jak vybrat poctivého řemeslníka.:wink:


Vítáme Vás na našem Facebooku a prosím dejte nám L%C3%ADke!